PINGUIN RS

VIRIBUS UNITIS

 

LEDEN A ÚNOR

K měsíci lednu se s naší skupinou nepojí nějaká větší aktivita. Možná jsme byli ještě zlenivělí po Vánocích, ale přesto jsme se sešli několikrát, ať už v čajovně, nebo u někoho doma, jelikož jsme se chystali na Námořnický bál našeho přístavu, kde jsme měli nějaké úkoly, které bylo třeba splnit. Ti z Vás, kteří to viděli, určitě posoudí sami jak se to povedlo. 
V únoru jsme se zase trošku rozjeli. Ano, byly jarní prázdniny, ale pro některé z nás je to cizí pojem. Zúčastnili jsme se chaty s Osmičkou, kde někteří z nás pomáhali s programem, jiní si váleli šunky v chatě, protože jsou troubové a neví, že malé boty a velká noha není to pravé (Jose). Po této akci nás čekala ještě jedna chata, a to s vedoucími napříč přístavem. Není to sice akce jako taková, ale pro nás to byla důležitá výprava! Na závěr měsíce jsme dospěli k názoru, že málo sportujeme, a jelikož všichni nepřetržitě nadáváme na posilovny, šli jsme si zaskákat na trampolíny. Nikdo z nás netušil, jaká je to dřina, a že může dojít i k úrazu. Jose tento měsíc podruhé podcenil své síly a odcházel s bolavými zády, naštěstí je parta natolik solidární, že se mu smáli jen občas. 
Se službou veřejnosti to prozatím pokulhává, ale nechme se překvapit, s čím roveři přijdou, už na tom totiž pracují :) .

 

VÁNOČNÍ SVÁTKY PO ROVERSKU

Naše prosincová aktivita začala již Mikulášskou besídkou našeho přístavu. Krom toho, že každý oddíl předvedl co si nacvičil, tak svou dosavadní činnost předvedla i naše roverská jednotka. Na závěr přišel Mikuláš, andělé a banda čertů (rozhodně v tom nemáme prsty (-:O ) a rozdali dětem balíčky. Poté se naše jednotka zapojila i během adventních dnů a vypomáhala v knihovně obce Vřesina, ať už s výzdobou, nebo rozléváním vánočního punče a rozdáváním perníčků ve tvaru lilie. 
Poslední akce roku 2018 byla naše předvánoční schůzka. Krom pojídání cukrovinek všelijakého tvaru a chutných uzených masitých pokrmů jsme shrnuli celý rok. Shodli jsme se, že na start to nebylo vůbec špatné, přesto víme co udělat příští rok jinak, nebo dokonce lépe.

 
46734877_292630874689309_251062762541259

CO TAKHLE NĚJAKÁ SLUŽBA?

Na přelomu listopadu a prosince 2018 jsme se zúčastnili několika projektů zacílených na děti, nebo na seniory, pro které život není tak snadný, jako pro nás. V těchto časech, kdy sváteční nálada zalévá naše srdce je nezbytné tuto energii šířit, jak to jen jde. Konkrétně jsme se zúčastnili projektu Krabice od bot, kdy jsme od oddílů a dalších dobrovolníků z veřejnosti vysbírali různé předměty a hračky, které dětem mohou udělat radost. Nabalili jsme celkem 23 krabic pro děti bez rodin. 
Víme, že děti jsou naší budoucností, ale přesto nesmíme zapomínat na ty, kteří nám dali to, co máme, a to na naše babičky a dědečky. Přesně to je důvod, proč jsme se zúčastnili projektu Ježíškova vnoučata, kdy jsme vyslyšeli vánoční přání jedné babičky z domova pro seniory Červenka a odeslali jí přesně to co si přála, možná i něco navíc ;)

 

CHATA S OSMIČKOU

Roverská činnost se skládá z několika důležitých pilířů, které nás vedou ke spokojenosti a radosti. Jedním z těchto pilířů je práce s dětmi. Jakožto roveři mezi sebou vyloženě děti nemáme, proto čas od času vyrazíme na akci s nějakým oddílem. Tentokrát jsme pro Osmý vodní oddíl zinscenovali Tajemnou komnatu, ve které děti měly za úkol porazit strašnou nestvůru. Bazilišek byl neoblomný, a velice silný a vytrvalý, přesto byl poražen, a druhý díl Harryho Pottera úspěšně uzavřen. P.S: skauti z Ostravy jezdí zásadně Pendolinem!!!

 

CVILÍN A VYZVĚDAČI

V listopadu jsme pomohli s organizací těchto dvou skautských akcí našeho přístavu. Pár chybiček se našlo, ale bereme to jako motivaci udělat to příště lépe.
Účast na Cvilínu nebyla velká, vzhledem k počasí, ale i tak 3 skupiny statečných válečníků bojovaly o hrad s bojem ve tváři a vášní v srdci. Vyzvědačů se zúčastnilo spoustu skautů, kdy 3 skupiny navzájem infiltrovaly svá území, aby získaly tajné a dobře střežené informace. Jsme rádi, že jste si to přišli užít.

 

SKAUTČÍRNA

Roverská párty ve velkém stylu

V sobotu 20.10.2018 se konala velkolepá akce - Skautčírna Velký Gatsby. A my jsme tam samozřejmě nemohli chybět. V krásných šatech a oblecích jsme dorazili do salesiánského centra Don Bosco a hned po příchodu se začali seznamovat s ostatními rovery. V průběhu večera samozřejmě nechyběly míchané drinky, velkolepá výzdoba, skvělá hudba a spousta tance. Až dlouho po půlnoci jsme se s protančenými botami a nemálo kontakty na ostatní rovery vydali domů.

 

NOC VĚDCŮ A ROVERSKÝ SLIB

Dne 5.10. jsme se společně poprvé jako roverská skupina zúčastnili kulturní akce. Někteří z nás se sešli již v Gongu v Dolních Vítkovicích, aby se pokochali výstavou Krištofa Kintery. Ostatní se přidali na druhou část schůzky ve Velkém světě techniky na Chemické a fyzikální pokusy středních škol. Srdíčko zde vystupovala s pokusy s fascinující energií a na závěr se nás pokusila zabít lihovou raketou. Krom toho se neplánovaně stal součástí naší schůzky i jeden člen ostrahy, který nás byl nucen eskortovat z budovy, jelikož jsme "omylem" vstoupili do expozic, kam jsme neměli přístup, a vesele si hráli s exponáty. 
V sobotu 6.10. jsme se sešli večer v 20:00 v porubské klubovně, kde jsme si procházeli slib, učili se jej, a také jsme malovali louče, které sloužily jako symbolický prvek pro slib. Kolem jedenácté hodiny večerní jsme se nalodili do aut a směle se vydali směr Štěrkovna. Na břehu jsme prošli slibovým rituálem, který oficiálně odstartoval naší činnost. Heslo "sloužím" jsme přijali a slib stvrdili koupáním v ledové vodě. A na závěr jsme se zahřáli a občestvili horkým čajem.

 
 

NÁŠ ZAČÁTEK

První myšlenky na založení roverského kmene v našem přístavu se vylíhly již v roce 2017. Teprve v létě 2018 se tato myšlenka začala měnit v realitu. Několik vedoucích z oddílů přístavu dalo hlavy dohromady a vymyslelo základní plán pro fungování. V září proběhlo několik plánovacích schůzek, na kterých se dohodla činnost a nápady se začaly realizovat. 1. řádná schůzka proběhla v pátek 21.9.2018 v čajovně Anubis.

 
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now